Birçok kişi internette üzerinde tam kontrole sahip olabileceği bir sunucuya nasıl uygun fiyattan sahip olabileceğini soruyor. Benim bu soruya bulduğum cevap Linode VPS oldu.

Linode sadece VPS (Sanal sunucu) hizmeti veren firmalardan biri ve bence işlerini gerçekten çok iyi yapıyorlar. Senede bir doğum günlerini kutluyorlar ve müşterileri için inanılmaz ve ücretsiz yükseltmeler sunuyor. Sürekli kendilerini güncel tutuyorlar ve eskimiyorlar. Kaliteli hizmetten ödün vermiyorlar.

Serverlar stabil ve kesintisiz çalışıyor. Kimi firmaların sunucunun kaldıramayacağı seviyede kullanıcıya kiralanması ile oluşan aşırı yük problemini linode ile kesinlikle yaşamadım.

Kendi fiziksel sunucunuzun olmasının doğurduğu donanım sorunları veya yükseltmeleri ile yüzleşmeniz gerekmiyor ve herhangi bir yükseltme ihtiyacınız dakikalar içinde sağlanıyor.

Dünya üzerinde ki 6 farklı lokasyondan sizin için en uygununu seçip anında kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Eğer linux veya sunucular ile ilgili fazla bilgi sahibi değilseniz üzülmeyin çünkü Linode Kütüphanesinde aradığınız hemen her sorunun cevabı bulunuyor ve Linode Forumlarında aktif topluluk sorunlarınızı çözmenizde yardımcı oluyor.

Bu yazıda geçen bağlantılardan bazıları referal linktir. Belki kayıt olurken benim sunucu giderlerime de biraz olsun katkıda bulunmak istersiniz ;)

Başka bir yazıda görüşmek üzere..